Mojito (alkolsüz)

Mojito (alkolsüz)
5 Ağustos 2018 438 defa okundu 0 yorum

Özellikle sıcak yaz günlerinde ailenize, arkadaşlarınıza ya da misafirlerinize yapabileceğiniz basit ve pratik bir içecek tarifi.

MAZLEMELER

10-15 tane taze nane Maden suyu (tercihen limonlu) 1 adet lime (yeşil limon) olmaması halinde normal limon da kullanılabilir. Esmer şeker Buz Buzu kırmak için; Herhangi bir kırma aparatı yoksa birkaç buzdolabı poşeti sert bir alet (çekiç gibi) de iş görür.

HAZIRLANIŞI

İki tane uzun bardak alıyoruz. Bardaklarımıza içine yıkadığımız nane yapraklarını koyup üzerine bir iki kaşık esmer ya da beyaz şeker atıyoruz. Yeşil limonumuzu dilimlere ayırıyoruz ve bir iki ince dilimi bardağa ekliyoruz. Sarımsak tokmağıyla esmer şeker, nane yaprakları ve yeşil limonu aromaları karışacak şekilde iyice eziyoruz. Daha sonra kırık buz yapmak için daha önce dondurduğumuz buzları bir poşetin içine alıyoruz eğer poşet inceyse birkaç poşet üst üste geçirebilirsiniz. Sağlam bir zeminde buzlarımızı kırarak tarife hazır hale getirebilirsiniz. Eğer buzları kırma imkanınız yoksa küp buz da kullanabilirsiniz fakat kırık buzların verdiği kar görüntüsü ve içim kolaylığını sağlamak istiyorsanız kırık buz kullanmanız gerekir. Daha sonra kırık buzları bardaklara boşaltıyoruz. Dilerseniz kırık buzların aralarına limon dilimleri ve nane yaprakları ilave ederek görüntüyü güzelleştirebilirsiniz. Son olarak üzerine maden suyumuzu ekliyoruz. Servis için üzerine küçük bir nane yaprağı ya da limon dilimi iliştirebilirsiniz. Bir pipetle birlikte hafif karıştırarak servisi tamamlıyoruz.

Yorumlar

İsim ve mail adresinizi yazın. E-Posta adresiniz gizli kalacaktır.