Evde KFC Usulü Tavuk Kanat

Evde KFC Usulü Tavuk Kanat
12 Haziran 2015 3108 defa okundu 5 yorum

KFC Usulü Tavuk Kanat Tarifi

Lezzetli bir tavuk kızartmasında benim beklediğim önemli unsur dış kısmının çıtır, içinin sulu ve pişmiş olmasıdır. Birçok denemeden sonra bu tarifte beklentimi karşılayacak noktaya ulaştığımı düşünüyorum. Bildiğim orjinal tarifte tavuk parçaları yaklaşık bir gün botunca tuzlu şekerli suda salamura oluyor. Ancak benim vereceğim tarifte bu işlemi kısaltmak ve kemiğinden ayrılacak kanatlar elde etmek için tavukları öncesinde baharatlarla birlikte blanşe ederek bu sonuca ulaştım. Siz de bahsedeceğim önemli noktalara dikkat ederseniz başarılı sonuçlar elde edebilirsiniz.

Kfc Kanat Malzemeleri:

1 kg tavuk kanat

2 yumurta

3 kaşık un

1 tatlı kaşığı granül sarımsak

1 kuru ekmek kırıntısı(galeta yada hazır pane de kullanabilirsiniz)

tuz

karabiber

6-7 tane karabiber

Acı toz kırmızı biber

KFC Kanat Hazırlanışı:

Bunun için ilk önce tavukları derin bir tencereye koyup üzerini geçecek kadar su ekleyin.

Suya tuz, karabiber taneleri eklenerek bir miktar pişirin. Ancak çok fazla pişirmemeye dikkat edin burada yaptığımız işlem ön bir pişirme yaparak tavuğun lezzetlenmesini ve sulu kalmasını sağlamaktır.

Haşlanan tavukları bir kaba alın ve soğumasını bekleyin bu esnada derin bir kaba ekmek kırıntısını (pane yada galeta unu) koyun başka bir kaba un, tuz, kırmızı biber, karabiber ekleyerek karıştırın.

Başka bir kapta da yumurtaları çırpın. Soğuyan kanatları sırası ile una, yumurtaya ve ekmek kırıntısına bulayın.

Derin bir tencerede bol yağda üzeri altın sarısı olana kadar kızartın. Yağın sıcaklığına dikkat edin. Eğer çok sıcaksa içi pişmeden dışı yanar. Soğuksa da çok yağ çeker ideal sıcaklık 180 derecedir.

Kfc usulü tavuk kanat hazır .

Sıcak bir şekilde servis edin.

Herkese afiyet olsun…

Yorumlar